Avcılar Masaj Salonu

Avcılar masaj salonu olarak sizlere terapi kelimesinin anlamını açıklayarak bunu sizlere sunar. Arapça ve eski Yunancadan türemiş kelimedir. En temel anlamıyla; Yoğurma, elle ovuşturma veya ovalama demektir. Teknik olarak ise; el ya da çeşitli aparatlar vasıtasıyla, vücutta bulunan kas veya doku gruplarının uyarılmasıdır. Metabolizma, lenf sistemi ve organ sistemleri de bu uyarılmanın içerisinde yer alır ve Avcılar masaj salonu uygulamalarından birisidir.

Spa; Roma kültürüne aittir ve köken olarak Latince, salut per aqua kelimelerinin kısaltışı olarak yer etmiştir. Başka inanışa göre ise aynı amaçla kurulan ve tedavi merkezi haline gelen Belçika şehrinin ismidir. Aynı zamanda, avcılar spa merkezi hizmetlerinden birisini oluşturmaktadır.

Peki, bütün bunları neden mi yazdık? Çünkü avcılar masaj salonu spa merkezi müşterilerine, kelimenin tam anlamıyla bakım ve terapi hizmeti sunmaktadır. Artık, kültürler arası rahatlama yöntemi olan bu uygulamayı, geleneklere bağlı kalarak, modern yöntemlerle vermektedir.

avcılar masaj salonu

Sadece avcılar masaj merkezi değil, aynı zamanda manikür ve pedikür, saç bakımı ve farklı cilt bakım işlemleri, portföyünde yer almaktadır.  Avcılar masaj salonu ve başta avcılar spa olmak üzere, diğer hizmetlerine de detaylıca bakmak gerekirse…

Avcılar Masaj Salonu Türleri Nelerdir?

Kelime anlamından bahsetmiş ve içeriğinden de biraz da olsa bahsetmiştik. Bunu açmak gerekir zira avcılar spa, içerik ve teknik olarak oldukça kapsamlıdır. Günümüzde, doğu kültürüyle özdeş gibi gözükse de bu işlem, batı menşeili bir uygulamadır. Ancak iki kültürün özellikleri de birbirine eklemlenmiştir.   Avcılar masaj salonu misafirleri tarafından da sıklıkla tercih edilen türleri şunlardır;

Terapi Türleri Nelerdir?

  • Spor veya sporcu masajı; Günümüzde, profesyonel sporcuların özellikle tercih ettikleri bakım türüdür. Ancak sadece bu sporculara uygulanmaz. Günlük spor aktivitesinde bulunan kişilere de önerilmektedir. Yorulmuş kas gruplarının yenilenmesinde, gerginliği azaltılmasında ve ödem, şişlik benzeri durumların giderilmesinde kullanılmaktadır. Özellikle avcılar spa merkezi hizmetleriyle birlikte kullanılması faydalı olmaktadır.
  • Derin doku tekniği; Adından da anlaşılacağı üzere yoğun ve baskının yüksek olduğu terapi türüdür. Ortalama süresi 60 ila 90 dakika arasında değişmektedir. Vücut dengesini, hem kimyasal hem de mekanik olarak dengeye oturtmayı temel olarak alır.
avcılar spa merkezi
  • Aromaterapik masaj; Uçucu yağlar, kremler ve losyonlarla uygulanan masaj türüdür. Bütün bunların ortak noktası ise bitkisel ve doğal içerikli ürünler olmasıdır. Teknikler ve yağlar karışık kullanılabilir. Temposu düşük ve hafif bakım türüdür. 60 ila 80 dakika arasında değişmektedir. Avcılar masaj salonu misafirleri tarafından, en çok tercih edilen masaj türleri arasındadır. Tekniğin içeriği kadar, kullanılan yağların özelliklerine de hâkim olunmasını gerektirir. Örneğin; lavanta yağı, içerik olarak rahatlatıcı etkiye sahipken, nane yağı, daha uyarıcı bir etkiye sahiptir.

Klasik Terapi İsveç Bakımı Nedir?

  • Refleksoloji masaj tekniği; Kısa süreli ve bir noktaya odaklanılmış türdür. Uzakdoğu kökenlidir. Ayak tabanı hedef alınarak yapılır. Kısa sürelidir (yaklaşık yarım saat) ve tanı konmasına da yardımcı olur. Söz gelimi; ayakta bası yapılan tepkiye göre vücudun farklı noktasında var olabilecek sorun tespit edilir. Farklı tekniği veya avcılar masaj salonu uygulamalarıyla giderilmeye çalışılır.
  • İsveç masajı veya genel masaj tekniği; Tüm dünyada en çok bilinen ve tercih edilen bakım türüdür. Gündelik hayat temposuna yönelik takviye bir terapi uygulaması da denebilir. Dengeyi ve rahatlamayı esas alır. Avcılar merkezinde terapi yağlarının kullanımı yaygındır. Uzun süreye yayılan ve düşük tempoda bir masajdır. Avcılar masaj salonu içerisinde sıklıkla talep edilmektedir.
avcılar massage spa center

Bunların dışında, Thai ve Bali gibi kültürel temelli ama günümüzde oldukça yaygın olan masaj çeşitleri de bulunaktadır. Öyle ki, farklı teknikler ve nüans noktalarıyla teknik sayısı 40-45 civarına kadar çıkmıştır. Her biri alanında ve tekniğinde uzman, masör kadrolarınca yapılmaktadır. Dilenirse; avcılar spa merkezi uygulamalarıyla da birleştirilebilir.

AVCILAR SPA NEDİR? TEKNİKLERİ NELERDİR?

Tıpkı Avcılar masaj salonu gibi spa da oldukça eski ve tarihi bir kökene sahiptir. Ve yine spa gibi batı / doğu kültürlerinin bir birleşimidir. Çok fazla derinlemesine olmasa da Avcılar masaj salonu yani terapi uygulamalarını da kapsamaktadır. Günümüzde, doğu kültürünün ağırlığı daha fazladır. Öyle ki; standart bir spa işlemi sırasında 30’a yakın ritüel bulunmaktadır.

Spa, arınmanın ve tedavinin yanında keyfin de uygulamasıdır. Bu nedenle, içerik, her türden ele alınmaktadır. Yaratılan ortam, spa uygulamasından ayrı düşünülemez. Bu yüzden; düşük ve loş ışıklı bir ortam, hasır ve ahşap döşeme, mistik ve relaks bir müzik ortamı tamamlar. Tamamlanan ortam, avcılar masaj salonu uygulamasında kullanılan yağlar ve bitki çaylarıyla desteklenir.

avcılar spa türleri

AVCILAR SPA TERAPİSİ NE KADAR SÜRER?

Spa işlemi Avcılar masaj salonu merkezinde oldukça uzun sürelidir. Temposu düşük ağırlıklı olmakla birlikte ritmiktir. Hareketler ve basınç düzeyleri yine ritme göre değişkenlik gösterir. Yaratılan ortam, fiziksel ve zihinsel gevşemeyi amaçlar. Öncelikle vücut gevşetilir. Gevşeyen vücudu, zihnin rahatlaması takip eder.

Yapılan araştırmalar göstermektedir ki. Avcılar spa merkezi geleneksel terapi yöntemleri, vücut, ruh ve metabolizma üzerinde onlarca farklı olumlu etkiye sahiptir. Kasların ve doku gruplarının gevşemesi ve kendine gelmesi, en temel etkidir. Bu etki, kan dolaşımını, toksin atılımını, doku toparlanmasını sağlar. Böylece metabolizma hızlanır ve düzene girer. Bütün bu etkiler ise ruhun toparlanmasını, stres ve kaygının azalmasını sağlar.

Tıpkı Avcılar masaj salonu uygulamalarında olduğu gibi spa işlemi sonucunda da sindirim, boşaltım gibi sistematik durumlar düzene girer. Uyku veya yeme bozukluğu, enerji düşüklüğü gibi psikolojik temelli sorunlar ortadan kalkar. Cilt yenilenmesi ve parlaklığı, spa denildiğinde ayrı düşünülemeyecek olumlu etkilerden bir diğeridir.

Elbette terapi dendiği vakit, sadece avcılar spa merkezi ve geleneksel spa uygulamaları akla gelmemelidir.

avcılar spa center

AVCILAR SAUNA VE HAMAMLA FARKLI TERAPİ DENEYİMİ

Suyun gücünü ve şifasını, farklı yollarla elde etmek de mümkündür. Sauna ve hamam, bu amaca uygun ve Avcılar masaj salonu içerisinde bulunan terapi alanlarından diğerleridir.

Sauna da tıpkı geleneksel spayla benzer etkilere sahiptir. Buharın güçlü etkisini kullanan saunanın diğer adı da buhar odasıdır. Vücudun, her iki alanda da oldukça aktif çalışmasını sağlar. Buhar, dıştan cildin nefes almasına yardımcı olurken, vücut, buhar etkisiyle içeriden terler ve toksin, yabancı maddelerin atılması sağlanır. Geleneksel avcılar spa salonu uygulamalarından farklı olarak saunada, bütün bu işlemler bireysel ve kişinin kendi eforuyla gerçekleşmektedir. Tesis uzmanları, süre ve sıcaklık ayarlaması konularında, misafirlere yardımcı olmaktadırlar. Bu sayede, saunadan istenen verim, tam anlamıyla alınmaktadır. Geri kalan diğer tüm etkiler ise kişinin vücut yapısıyla alakalı olmaktadır. Avcılar masaj salonu uzmanlarınca yapılacak masajla birlikte, sauna daha da fazla etkisini gösterecektir.

Hamam ise binlerce yıldır, bu topraklarda var olan, tarihin en eski terapi yöntemlerinden birisidir. Kökeni Bizans’a kadar dayanmakla birlikte kültürümüz tarafından korunmuş ve geliştirilmiştir. Diğer avcılar masaj salonu spa merkezi uygulamalarının aksine terapi daha iç içedir. Sıcak su ve buhar temelli olsa da, saunanın aksine, sıcak suyun ciltle teması esastır. Sıcak su ve buharla temizlenen ve gevşeyen cilt, tellağın yaptığı masaj, köpük ve keseyle tamamen temizlenir. Bunun yanında spa işlemi de gerçekleştirilmiş olur. Tellak ekibi de, tıpkı masör ve terapist ekibi gibi alanında uzman kişilerden seçilmektedir.

İster geleneksel terapi yöntemi olsun, ister modern çözümler… Aradığınız terapi ve rahatlama avcılar masaj merkezi spa salonu ile çok yakınınızda! Bir diğer hizmetimiz bölgemiz için linke tıklayınız. https://www.premiumspa.net/besyol-masaj-salonu/